Головні податкові зміни у 2018 році

З року в рік у системі оподаткування гряде низка змін. Тож давай ті ж розберемося, чого слід очікувати у 2018 році?

Одна з перших змін, про яку йдеться в багатьох джерелах - це об'єднання податку на дохід фізичних осіб підприємців, з єдиним соціальним внеском (ЄСВ). Внаслідок чого, єдина ставка такого виду податку становитиме 20%. Таку зміну планується провести до 2020 року, і вона має посприяти практично повному виведенню заробітної плати з конвертів.

Для зниження податкового навантаження, планується введення податкових пільг на податок на доходи фізичних осіб.

На пільгу можуть розраховувати всі категорії платників, її розмір становитиме 50% від суми мінімальної заробітної плати. Але, такий вид пільги можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо дохід фізичної особи не перевищує трьох мінімальних заробітних плат. Так само, пільги можна застосовувати до зарплати громадян, які мають двох або більше дітей, або ж якщо мати або батько виховує дитину сам, опікуни дітей, які не досягли повноліття, батьки, які виховують дитину інваліда.  

Наступна зміна стосується податку на виведений капітал, а саме він зміниться на податок на дохід підприємства. Багато хто вважає, що це призведе до показу підприємствами реальних звітів, а так само доходів.

Так само, слід зауважити, що не залишилася без уваги і діяльність підприємців. У 2018 році планується підвищення до трьох разів мінімальної ставки податку. Це буде характерно для тих підприємців, які перебувають на спрощеній системі нарахування податків, тепер платники групи В будуть зобов'язані віддавати країні двадцять відсотків від свого доходу.

Щодо єдиного податку для юридичних осіб, то він матиме такий вигляд: податок у розмірі 6 % від загального виторгу від реалізації товарів або послуг (акцизів до цієї суми не включають), якщо платник платить ПДВ, або ж 10 % від виторгу, отриманого від реалізації товарів і послуг, з відніманням акцизного податку (якщо ПДВ входить до цієї суми). Кожен платник обирає для себе більш гнучкий варіант оплати податків.

Таким чином, змін у системі оподаткування планується чимало, тільки от чи справді буде їх запроваджено не відомо. Залишається тільки чекати, і час покаже.

Rate this post