artinvest.kh@gmail.com Тел.: (057) 755-70-46, (095) 682-36-26 м. Харків, вул. Плеханівcька 126, оф.324

Питання та відповіді

Питання. Як зареєструвати ФОП у Харкові нерезиденту?
Перше, що вам необхідно - це ідентифікаційний номер, отриманий в Україні. Друге - це паспорт, який має бути перекладений українською мовою з обов'язковим нотаріальним засвідченням. Види діяльності, які доступні фізичним особам-підприємцям резидентам доступні і нерезидентам. Те саме стосується патентів і ліцензій.

Запитання. Прийшли перевіряти правильність укладення трудових договорів та оплати праці найманих працівників. А потім, погрожуючи великими штрафами, вимагають гроші за "вирішення" питання.
Як поінформували в Державній службі України з питань праці, підприємці мають перевірити правомочність особи, яка прийшла на перевірку, і вимагати від інспекторів службові посвідчення та направлення на перевірку, виписане на конкретного роботодавця.
У разі відмови надати документи у Службі радять викликати поліцію для з'ясування всіх обставин, а також звертатися до органів Держпраці.

Питання. Підприємець-пенсіонер за віком на загальній системі оподаткування. Працює - є доходи. Як у 2017 році має сплачувати ЄСВ?
За 2017 рік фізособи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Питання. Після закриття ФОП отримав дохід, які дії?
Доходи підприємця, отримані після внесення запису до Єдиного держреєстру про припинення підприємницької діяльності, є доходами вже фізичної особи. Тому і звітувати за ними слід, як фіз.особі. Відповідно необхідно сплатити податки ПДФО 18% і Військовий збір 1,5%.
Також, фізособі, щодо якої внесено запис до Єдиного держреєстру про закриття, у разі отримання доходів необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи за звітний календарний рік протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.

Питання. Як розрахувати зарплату у 2017 році?
Розрахунок податків у цьому році виглядає таким чином:
Нарахована заробітна плата = 3200 грн.
ПДФО: 3200 грн. * 18% = 576 грн.
Військовий збір: 3200 грн. * 1,5% = 48 грн.
ЄСВ: 3200 грн. * 22% = 704 грн.
Усього податків: 576 грн. + 48 грн. + 704 грн. = 1328 грн.
Зарплата до виплати працівникові ("на руки"): 3200 грн. - 576 грн. - 48 грн. = 2576 грн.

Питання. Як підприємцю прийняти найманого працівника?
Ответ на вопрос: Відповідь на запитання: Для правильного прийняття найманого працівника необхідно: 1) створити розпорядчий документ, у якому прописати: дату прийняття, посаду, з якої дати приступає до обов'язків. 2) Укласти трудовий договір. 3) Сповістити про прийняття на роботу виконавчий орган. Без повідомлення податкової про прийняття на роботу працівник не може бути допущений до роботи.
З 2015 року при оформленні з працівником трудових відносин підприємець не повинен реєструвати трудовий договір у центрі зайнятості.

 

Питання. Чи може підприємець зареєструвати бізнес спільно з іншою фізичною особою та здійснювати подальшу спільну діяльність?
Ответ на вопрос:Відповідь на запитання: Фізична особа може реєструватися підприємцем лише індивідуально від свого імені. Оформлення спільної діяльності між підприємцями не передбачено законодавством. Якщо він бажає когось залучити у свій бізнес, то може оформити таку фізичну особу найманим працівником, або укласти з нею договір на підставі Цивільного чи Господарського кодексу. Або ж подумати про реєстрацію підприємства на іншій формі власності, наприклад ТОВ.

 

Питання. Чи зобов'язаний ФОП на загальній системі мати первинні документи?
Ответ на вопрос: Відповідь на питання: Згідно з п.177.10 Податкового кодексу України ФОП на загальній системі оподаткування зобов'язані мати первинні документи про походження товару. Ведення бухгалтерського обліку у фізичної особи підприємця на загальній системі оподаткування полягає у заповненні книги обліку доходів і витрат, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів № 481 від 16.09.2013. Згідно з п.1 цього наказу внесення даних до книги здійснюється лише на підставі первинних документів. Тому наявність первинних документів у підприємця загальносистемника обов'язкова.

 

Питання. Чи є якісь штрафи за відсутність штатного розпису?
Ответ на вопрос:Відповідь на запитання: Штатний розпис - один із тих документів, який підтверджує правомірність нарахування та виплати заробітної плати, віднесення сум зарплати до податкових витрат. Відсутність штатного розпису - порушення законодавства про працю, за яке передбачено штраф у розмірі від 510 до 1700 грн. (ч.1. ст.41 Кодексу про адміністративні правопорушення).

 

Питання. Чи обов'язково ФОП мати печатку?
Ответ на вопрос:Відповідь на питання: Печатка виготовляється за власним рішенням. Законодавством передбачено обов'язкову наявність печатки лише у підприємця - платника ПДВ.

 

Питання. Як виправити помилку в декларації, яка подається до податкової служби?
Ответ на  вопрос:Відповідь на запитання:Якщо помилку виявлено у звіті, який уже здано до податкової служби, але строк подання звітності не закінчився, то можливе подання виправленого звіту до закінчення строку подання звітності. Для цього слід підготувати правильний звіт і вказати у відповідній клітинці лекларації, що звіт не "звітний", а "новий звітний". При такому виправленні жодних штрафних санкцій не передбачено. Також можлива ситуація, коли помилку виявлено у звіті, який здано до податкової служби та строк подання звітності закінчено. Тоді до податкової служби надається уточнена декларація. При цьому у відповідній клітинці вказується "уточнений звіт", із зазначенням за який період виправляється помилка.

Rate this page