Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект Закону "Про податок на виведений капітал"

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект Закону "Про податок на виведений капітал".

За словами Президента, "це чесно по відношенню до держави, чесно по відношенню до платників податків, тим паче, що при економічному зростанні зростають і показники прибутку".

Порошенко зазначив, що для введення цього закону зробив велику роботу.

"На кожній міжнародній зустрічі, особливо з тими країнами, де закон про виведений капітал працює. Дуже довга була дискусія, починаючи від президента Естонії і завершуючи іншими лідерами", - сказав він.

"Це неправда, коли ухвалення цього закону зменшує бюджетні надходження. І коли вам із посиланням на Естонію кажуть, що ми втратили... я вам кажу, що я готова йти на будь-які форуми, для мене Україна не є порожнім звуком, і я готова захищати ваш закон про податок на виведений капітал", - процитував Порошенко президента Естонії Керсті Кальюлайд. "Я їй вірю", - додав він.

Проте, МВФ наполегливо рекомендував Адміністрації президента не вносити на розгляд Верховної ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. МВФ висловлює серйозну стурбованість з приводу втрат доходів державного бюджету.

Раніше вже повідомлялося, що президент Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал до парламенту через позицію міжнародних партнерів.

При цьому в травні 2018 року голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що причиною блокування МВФ податку на виведений капітал є недоліки роботи виконавчої гілки влади.

Президент зі свого боку зазначив, що ухвалення закону не спричинить конфлікту з МВФ, оскільки в самому тексті законопроєкту буде передбачено обов'язкові компенсатори потенційних втрат для бюджету.

Податок на виведений капітал передбачає, що бізнесу не потрібно платити 20ержаві, а можна вкласти ці гроші в розвиток своєї компанії.

Для іноземних інвесторів це означає, що податкова ставка буде фіксованою - 15тоді як зараз податкове навантаження на компанії може становити 25Є підставу припускати, що податок на виведений капітал у перші два роки принесе до бюджету менше, ніж податок на прибуток, але на третій рік надходження різко зростуть, перекриваючи недобір перших років, даючи при цьому близько 7ВП, замість нинішніх 2-3.

Rate this post